


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 90 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.52 mm |
| Diameter | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 5.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| REACH SVHC | Unknown |
| Impedance | 1.35 Ω |
| Ripple Current (AC) | 90 mA |
| Ripple Current @ High Frequency | 90 mA @ 100 kHz |
| Ripple Current @ Low Frequency | 58.5 mA @ 120 Hz |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28484
Ext.Price$0.28484
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28484 | $0.28484 |
| 10 | $0.25499 | $2.54990 |
| 50 | $0.22827 | $11.41350 |
| 100 | $0.19917 | $19.91700 |
| 500 | $0.17378 | $86.89000 |
| 1000 | $0.16264 | $162.64000 |
| 3000 | $0.15222 | $456.66000 |
